Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Wow Tanıtım

4 posters
YazarMesaj
Lich King
Admin
Admin
Lich King

karekter Sayfası
Takma İsim: UL
Rütbe: Polis Adayı
Tecrübe:
Wow Tanıtım Left_bar_bleue0/10Wow Tanıtım Empty_bar_bleue  (0/10)

Wow Tanıtım Empty
MesajKonu: Wow Tanıtım   Wow Tanıtım EmptyCuma Şub. 01, 2008 5:36 pm

World of Warcraft (çoğunlukla WoW şeklinde kısaltılır), Blizzard Entertainment firması tarafından geliştirilen bir devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur (MMORPG-Massively Multiplayer Online Role Playing Game). Warcraft serisinin devamı olarak nitelendirilebilecek olan World of Warcraft'ın hikayesi de kendisinden önceki Warcraft oyunlarının hikaye, olay ve kahramanları çevresinde gelişmektedir. Aynı şekilde orjinal World of Warcraft önceki Warcraft oyunlarının ana dünyası olan Azeroth'ta geçmektedir. Ancak daha sonra çıkartılan The Burning Crusade genişleme paketi ile Azeroth yanında Warcraft hikayesine göre Orc ve Draeneilerin anavatanı olarak nitelenen Outland'de oyun dünyasına katılmıştır.
Şu anda 10 ırk oynanabilir durumdadır. Bunlar Dwarf'lar, Gnome'lar, Human'lar, Night Elf'ler, Draenei'ler(TBC), Tauren'ler, Troll'ler, Orc'lar, Undead'ler, Blood Elf'ler(TBC)'dir. Bu ırklar Faction olarak adlandırılan iki tarafa ayrılmıştır. Bu taraflar Alliance ve Horde'dur. Yukarıda sayılan ırklardan Human, Dwarf, Gnome, Night Elf ve Draeneiler Alliance tarafını oluşturken karşısında Undead, Orc, Troll, Tauren ve Blood Elf'lerin oluşturduğu Horde bulunmaktadır. Bir karakter oluşturuken oyuncu sayılan ırklardan birisini seçmekle o ırkın içerisinde bulunuğu tarafa dahil olur. Burada herhangi bir değişiklik ve seçim söz konusu değildir. Oyunun yapısı bu iki taraf arasındaki çatışmaya dayalıdır.

Şehirler

Oyunda gerek Azeroth'ta gerek Outland'de her bölgede irili ufaklı bir çok şehir bulunmaktadır. Bu şehirlerden 8 tanesi ırkların başkentleridir. Bu şehirler büyüklükleri ve sunduğu imkanlar açısından diğer şehirlerden bariz bir şekilde ayrılmaktadırlar. diğerlerine göre Şehir bulunmaktadır. The Burning Crusade genişleme pakediyle bu sayı 9'a çıkmış bulunmaktadır. Gnome (Alliance) ve Troll (Horde) ırk olmasına karşın şehirleri bulunmamaktadır. Bunlar Ironforge (Dwarf ve Gnome'ların kenti), Stormwind (Human'ların), Darnassus (Night Elf'lerin), Exodar(Draenei), Thunder Bluff (Tauren'lerin), Orgrimmar (Orc'ların ve Troll'lerin) ve Undercity'dir (Undead'lerin),Silvermoon(Blood Elf)Fakat Terrokar'da yeralan Shattrath şehri iki tarafa da açık olup herhangi bir ırkın başlangıç bölgesinde değildir. 8 şehirde ırkların başlangıç bölgelerinde yer almaktadır. Bunlar sırayla Dun Morogh, Elwynn Forest, Teldrassil,Azuremyst Isle, Mulgore, Durotar, Tirisfal Glades ve Eversong Woods'dur. Ayrıca oyunda Shattrath City adında bir bağımsız şehir bulunmaktadır.

Instance'lar ve Raid'ler

Oyunda girebileceğimiz birkaç instance (zindan) bulunmaktadır. Bu zindanlar level'ına ve gereken kişi sayısına göre ayrılır. İnstance'ların listesi aşağıdaki gibidir:

• Level 13 - Level 18 Ragefire Chasm (kısaltma : RFC) / Orgrimmar
  • Level 18 - Level 22 Deadmines (kısaltma : DM, son boss nedeniyle genelde VC ismiylede anılabilir) / Westfall
  • Level 18 - Level 22 Wailing Caverns (kısaltma : WC) / the Barrens
  • Level 22 - Level 30 The Stormwind Stockades (kısaltma : Stocks, Stockade) / Stormwind
  • Level 22 - Level 30 Shadowfang Keep (kısaltma : SFK) / Silverpine Forest
  • Level 24 - Level 32 Blackfathom Deep (kısaltma : BFD) / Ashenvale
  • Level 30 - Level 38 Gnomeregan (kısaltma : Gnomer) / Dun Morogh, Horde için Booty Bay'den ulaşılıyor
  • Level 30 - Level 38 Razorfen Kraul (kısaltma : RFK) / the Barrens
  • Level 37 - Level 46 Razorfen Downs (kısaltma : RFD) / the Barrens
  • Level 37 - Level 46 The Scarlet Monastery (kısaltma : SM) / Tirisfal Glades
  • Level 44 - Level 54 Zul'Farrak (kısaltma : ZF) / Tanaris
  • Level 46 - Level 55 Maraudon (kısaltma : Mara) / Desolace
  • Level 54 - Level 60 Blackrock Depths (kısaltma : BRD) / searring george
  • level 55 - Level 60 Temple of Atal Hakkar veya Sunken Temple (kısaltma : ST) / swamp of sarrows
  • Level 57 - Level 60 Stratholme (kısaltma : Strat) / Eastern Plaguelands
  • Level 58 - Level 60 Dire Maul (kısaltma : DM, Deadmines'la karışmaması için DiM'de denir) / Feralas
  • Level 58 - Level 60 Lower Blackrock Spire (kısaltma : LBRS) / Burning Steppes
  • Level 58 - Level 60 Scholomance (kısaltma : Scholo) / Western Plaguelands
  • Level 60 - Level 62 Hellfire Citadel-Hellfire Ramparts(kısaltma : Ramparts) / Hellfire Peninsula
  • Level 62 - Level 64 Hellfire Citadel-Blood Furnace(kısaltma : BF) / Hellfire Peninsula
  • Level 62 - Level 64 Coilfang Reservoir-The Underbog-The Slave Pens (kısaltma : UB, SP) / Zangarmarsh
  • Level 64 - Level 70 Auchindoun-Auchenai Crypts/Mana Tombs (kısaltma : Crypts, MT) / Terokkar Forest
  • Level 64 - Level 70 Tempest Keep-Botanica/Mechanaar (kısaltma : Bot, Mech) / Netherstorm
  • Level 68 - Level 70 Coilfang Reservoir-The Steam Vaults (kısaltma : SV) / Zangarmarsh
  • Level 64 - Level 70 Caverns of Time-Escape from Durnholde Keep/The Black Morass (kısaltma : Durnholde, BM) / Tanaris
  • Level 68 - Level 70 Hellfire Citadel-The Shattered Halls (kısaltma : SH) / Hellfire Peninsula
  • Level 68 - Level 70 Auchindoun-Shadow Labyrinth (kısaltma : SL) / Terokkar Forest

5'ten fazla oyuncu isteyenler ise "raid" olarak adlandırılır. Raid'ler :

• 10 kişilik - Upper Blackrock Spire (kısaltma : UBRS) / Burning Steppes
  • 20 kişilik - Zul'Gurub (kısaltma : ZG) / Stranglethorn Vale
  • 20 kişilik - Ruins of Ahn'Qiraj (kısaltma : AQ20) / Silithus
  • 40 kişilik - Molten Core (kısaltma : MC) / Burning Steppes
  • 40 kişilik - Lair of Onyxia (kısaltma : Onyxia) / Dustwallow Marsh
  • 40 kişilik - Blackwing Lair (kısaltma : BWL) / Burning Steppes
  • 40 kişilik - Temple of Ahn'Qiraj (kısaltma : AQ40) / Silithus
  • 40 kişilik - Necropolis Naxxramas (kısaltma : Naxx) / Eastern Plaguelands
  • 10 kişilik - Karazhan (kısaltma : Kara) / Deadwind Pass(70 lvl)
  • 25 Kişilik - Gruul's Lair (kısaltma : Gruul)/ Blade's Edge Mountains(70 lvl)
  • 25 kişilik - Serpentshrine Cavern (kısaltma : SSC) / Zangarmarsh (70 lvl)
  • 25 Kişilik - Tempest Keep The Eye (kısaltma : TK) / Netherstorm(70 lvl)
  • 25 Kişilik - Battle for Mount Hyjal (kısaltma : MH) / Caverns of time(70 lvl)
  • 25 Kişilik - The Black Temple (kısaltma: BT) / Shadowmoon Valley(70 lvl)
  • 10 Kişilik - Zul'Aman (kısaltma: ZA) / Ghostland (70 lvl)

Sınıflar
Oyunda dokuz sınıf bulunmaktadır. Bunlar;

• Druid (Doğa Savaçısı), Yetenek (Talent) ağaçları: Balance, Feral, Restoration
  • Hunter (Avcı), Yetenek ağaçları: Beast Mastery, Marksmanship, Survival
  • Mage (Sihirbaz), Yetenek ağaçları: Arcane, Fire, Frost
  • Paladin (Şovalye), Yetenek ağaçları: Holy, Protection, Retribution
  • Priest (Rahip), Yetenek ağaçları: Discipline, Holy, Shadow
  • Rogue (Suikastçı), Yetenek ağaçları: Assasination, Combat, Subtlety
  • Shaman (Şaman), Yetenek ağaçları: Elemental, Enhancement, Restoration
  • Warlock (Kara Büyücü), Yetenek ağaçları: Affliction, Destruction, Demonology
  • Warrior (Savaşçı), Yetenek ağaçları: Arms, Fury, Protection

Meslekler

Oyunda 13 adet meslek bulunmaktadır.Bunlar birincil (10 adet) ve ikincil (3 adet) olmak üzere ikiye ayrılır.Birincil mesleklerden 2 adet ikincil mesleklerin ise hepsi seçilebilir.
Birincil Meslekler

• Alchemy (Simyacılık)
  • Blacksmithing (Demircilik)
  • Enchanting (Büyücülük)
  • Engineering (Mühendislik)
  • Herbalism (Bitkicilik)
  • Jewelcrafting (Mücevhercilik)
  • Leatherworking (Deri Dikme)
  • Mining (Madencilik)
  • Skinning (Deri Yüzme)
  • Tailoring (Terzilik)

İkincil Meslekler

• Cooking (Aşçılık)
  • First Aid (İlk Yardım)
  • Fishing (Balıkçılık)

Item'ler

Oyundaki item'lar, yani nesneler, değer ve bulunabilirliklerine göre yediye ayrılmaktadır. Herbiri bir renkle kodlanmıştır.

• Poor(Trash) - Düşük Kaliteli Item.
  • Common (Beyaz) - Sıradan Item.
  • Uncommon - Yaygın Olmayan Item.
  • Rare - Nadir Bulunan Item.
  • Epic - Destansı Item.
  • Legendary - Efsanevi Item.
  • Artifact - GM Itemleri.

Ve oyunumuz için birkaç tane resim;

Wow Tanıtım 2wow-logo2800-med

Wow Tanıtım Wow%20burning%20crusade_qjpreviewth

Bu oyun gerçekten de oldukça güzel bir oyun bu oyunu oynamak içinse sadece gerekli olan her ay vermeniz gereken bir ücret bu ücreti ise bir başlık altında topladık

Aylık Ücret

Eğer World of Warcraft oynamak istiyorsanız oyunun CD parasının yanında her ay belirli bir ücret ödemelisiniz.Bu ücret avrupa serverlarında 12.99€dur.

WoW Video

Oyun için notunuz ve görüşlerinizi yazınız

By Oguz and By Ugur

Alıntıdır vikipediden

En son tarafından Cuma Şub. 01, 2008 7:43 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Drizzt
Admin
Admin
Drizzt

karekter Sayfası
Takma İsim: Kira
Rütbe: Lider
Tecrübe:
Wow Tanıtım Left_bar_bleue10/10Wow Tanıtım Empty_bar_bleue  (10/10)

Wow Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: Wow Tanıtım   Wow Tanıtım EmptyCuma Şub. 01, 2008 6:37 pm

Bu güzel emeğinizden dolayı sizi kutlarım.Fakat sanırım alıntı yaptığınız yeri yazmayı unutmuşsunuz.Benim oyuna vereceğim puan

%97
http://ayyildiz.niceboards.net
ÇağdaşAyyıldız.
Aktif Üye
Aktif Üye
ÇağdaşAyyıldız.

karekter Sayfası
Takma İsim: Grandery
Tecrübe:

Wow Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: Wow Tanıtım   Wow Tanıtım EmptyC.tesi Şub. 02, 2008 4:44 pm

Bu oyuna puanım %100'dür.Süper bir oyun bu yaaa Very Happy
GüneşAyyıldız-Ra Jr.
Aktif Üye
Aktif Üye
GüneşAyyıldız-Ra Jr.

karekter Sayfası
Takma İsim: Forandric
Tecrübe:

Wow Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: Wow Tanıtım   Wow Tanıtım EmptyPaz Nis. 27, 2008 9:05 pm

ÇağdaşAyyıldız'a katılıyorum.%100'lük bir oyun.Hele hele Burning Crusade bile normal Wow'dan daha güzelse kim bilir Wrath of the Lich King nasıl birşeydir?

Wow Tanıtım
1 sayfadaki 1 sayfası